KAPADOKYA TURU - 3 GÜN

Tur Fiyatları

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  18.11.2020789.00 TL1049.00 TL 789.00 TL3 - 6 Yaş 349.00 TL
  7 - 12 Yaş 549.00 TL
  3 - 6 Yaş 349.00 TL
  7 - 12 Yaş 549.00 TL
  Taksitler »
 • KAPADOKYA TURU 3 GECE 3 GÜN

  ''Düşler ve Güzel Atlar Diyarı Kapadokya''
  ''Peribacalarında gizlenir geçmişin efsaneleri''
  ''EN İYİ OTELLER ve REHBERLERİMİZLE...!!!
  "Avanos, Ürgüp, Göreme, Uçhisar, Güvercinlik Vadisi, Yeraltı Şehirleri, Ihlara Vadisi, Paşabağ

  > Mavibahçe Mavi Bahçe Önü : 20:30’da 
  > Bostanlı İskele Tramvay durağı arkası : 20:40’de 
  > Karşıyaka Anıt Önü : 20:45’da 
  > Üçkuyular Fahrettin Altay Ziraat Bankası Önü : 20:00’de 
  > Hatay Üçyol Otobüs Ofisleri Önü : 20:20’de 
  > Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi önü : 21:00’de 
  > SERVİS DANIŞMA HATTIMIZ : 05453006065

  1. Gün : İzmir Hareket – Afyon - Konya - Aksaray - Kapadokya
  Akşam saat 21:00'de hareket ediyoruz. Güzel bir yolculuk ve molalarla sabah saatlerinde Aksaray’da oluyoruz. Sabah kahvaltımızın (ekstra) ardından turumuza başlıyoruz.

  2. Gün : Ihlara Vadisi - Narlı Göl - Yer Altı Şehri - Güvercinlik Vadisi - Üçhisar Kalesi - Paşabağ
  Sabah saatlrinde Aksaray Tesislerinde alacağımız (extra) sabah kahvaltısından sonra Nevşehir – Niğde - Kayseri üçgeninde bulunan, doğal güzelliklerini 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağı’na borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesinde turumuza başlıyoruz. İlk olarak içerisinde 105 tane kilise barındıran IHLARA VADİSİ’ni geziyoruz. Vadi içinde akan Melendiz çayı boyunca rehberimiz eşliğinde yürüyerek gezimizi tamamlıyoruz. Güzergâhımız üzerinde, volkanik bir arazi içerisinde bulunan Narlı Gölü (Krater Gölü) görüyoruz. Bölge tarihi ve o devirdeki sosyal yapıyı, yaşam tarzını gösteren yöredeki YERALTI ŞEHRİ’ni görmeye gidiyoruz. Düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği mühendislik harikası olan Yeraltı Şehrini geziyoruz. Bu büyülü atmosferden sonra GÜVERCİNLİK VADİSİ’ne gidiyoruz. Daha sonra UÇHİSAR KALESİ’ni panoramik görüp fotoğraflıyoruz. Peri bacalarının en güzel fotoğraflandığı yerlerden olan PAŞABAĞLARI’nda  vereceğimiz molamızın ardından çanak çömlek atölyesinde çömlekçilik hakkında bilgi alma ve alışveriş yapma fırsatı buluyoruz. Turumuzun sonunda otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

  3. Gün : Hacı Baktaş Türbesi - Ürgüp - Göreme Açık Hava Müzesi - Devrent Vadisi - Üçgüzeller
  Sabah kahvaltısından sonra, HACIBEKTAŞ ilçesine gidiyoruz. HACI BEKTAŞ-I VELİ türbesi, külliyesi ve BALIM SULTAN türbesi, NADAR AVLUSU, ASLANLI ÇEŞME ziyaretlerimizin ardından, ÜRGÜP’e dönüyoruz, öğle yemeği ve şehir turu için aldığımız serbest zamanın ardından, Kapadokya'nın en güzel yerlerinden GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİNİ'ni geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Barbara Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında olacak. Yörede üretilen şaraplarının tanıtıldığı şarap mahzenlerini gezip Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı buluyoruz. DEVRENT VADİSİ'nin eşsiz tarihi güzelliklerine tanık oluyoruz. Muhteşem manzarasıyla Manzare tepesinde çaylarımızı yudumluyoruz. Kapadokyanın simgesi haline gelen ÜÇGÜZELLER'de vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen konuklarımıza (extra) KAPADOKYA GECESİ EĞLENCESİ'ne katılıyoruz.

  4. Gün : Sultanhanı - Konya Mevlana - Konya Tropikal Kelebek Bahçesi - Afyon - İzmir 
  Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp; tarihi ipek yolu üzerindeki Selçuklu mimarisi hanlarından en büyüğü olan SULTANHANI kervansarayını ziyaret ediyoruz. Konya 'da MEVLANA MÜZESİ ve KÜLLİYESİ ziyaretimizin ardından Avrupa’nın en büyük kelebek parkı olan KONYA TROPİKAL KELEBEK BAHÇESİ’ne gidiyoruz. Burada yaşayacağımız olağanüstü güzelliklerle gezimizi tamamlayıp İzmir’e doğru hareket ediyoruz, yoldaki gerekli molaların ardından uygun saatler'de İzmir’de oluyoruz. Bir sonraki KARETUR organizasyonunda buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz. Hoşçakalın. 

  ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
  + 2 Gece Y.P Konaklama 
  + Lüks Otobüsler İle Ulaşım
  + Çevre Gezileri - Seyahat Sigortası 
  + 2 Sabah kahvaltısı - 2 Akşam Yemeği 
  + Rehberlik Hizmetleri 

  ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  X Tüm Öğlen Yemekleri - Yol güzergahında alınan yemekler
  X Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
  X Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
  X Müze Ören Yeri Girişleri
  X TÜRK GECESİ - BALON TURU

  BÖLGE HAKKINDA BİLGİLER

  Avanos, Ürgüp, Göreme, Uçhisar kalesi, Aynalı Kilise, Güvercinlik Vadisi, Derinkuyu, Kaymaklı, Ihlara Vadisi, Güllüdere Vadisi, Paşabağ- Zelve belli başlı görülmesi gereken yerlerdir. Kayalara oyulmuş geleneksel Kapadokya evleri ve güvercinlikler yörenin özgünlüğünü dile getirirler. Bu evler ondokuzuncu yüzyılda yamaçlara ya kayaların ya da kesme taştan inşa edilmişlerdir. Bölgenin tek mimarı malzemesi olan taş yörenin volkanik yapısından dolayı ocaktan çıktıktan sonra yumuşak olduğundan çok rahat işlenebilmekte ancak hava ile temas ettikten sonra sertleşerek çok dayanaklı bir yapı malzemesine dönüşmektedir. Kullanılan malzemenin bol olması ve kolay işlenebilmesinden dolayı yöreye has olan taş işçiliği gelişerek mimari bir gelenek halini almıştır. Gerek avlu gerekse ev kapılarının malzemesi ahşaptır. Kemerli olarak yapılmış kapıların üst kısmı stilize sarmaşık veya rozet motifleriyle süslenmiştir. Yöredeki güvercinlikler 19. yüzyılın sonları, 18. yüzyılda yapılmış küçük yapılardır. İslam resim sanatını göstermek açısından önemli olan güvercinliklerin bir kısmı manastır veya kilise olarak inşa edilmişlerdir. Güvercinliklerin yüzeyi yöresel sanatçılar tarafından zengin bezemeler, kitabeler ile süslenmişlerdir. Bölge şarapçılık ve üzüm yetiştiriciliği ile de ünlüdür. Kapadokya'yı eskiden ev olarak kullanıyorlardı. Bu yüzden şimdi kalıntılar çıkartılıyor. Bunlar tarihi eser olarak koruma altına alınıyor. Ve dünyanın en harika yerlerinden birisidir.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
İzmir'den Hareket Otobüsle Kapadokya Turu
Tur Hareket Tarihleri:
18 Kasım

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 2 Gece Y.P Konaklama 
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • Seyahat Sigortası
 • Otobüs içi İkramları
 • 2 Sabah kahvaltısı - 2 Akşam Yemeği
 • Rehberlik Hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğlen Yemekleri - Yol güzergahında alınan yemekler
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • TÜRK GECESİ - BALON TURU

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Yorumlar


Benzer Turlar

KAZDAĞLARI - CUNDA ADASI TURU

KAZDAĞLARI - CUNDA ADASI TURU

Kazdağları Ayvalık Cunda Adası Turu İzmir Çıkışlı Günübirlik Turlar

İzmir Otobüs Günü Birlik
100.00 TL
İNCELE
LİKYA - FETHİYE TURU

LİKYA - FETHİYE TURU

1 ALANA 1 HEDİYE - KAMPANYASI - Fethiye Bölgesi Karya ve Likya Bölgesi Gzezisi, İzmir Çıkışlı Saklıkant, Ölüdeniz, Dalyan, Gökova, Göcek Tekne Turu, Yamaç Paraşütü Rafting Ekstrem Tatil

İzmir Otobüs 4 Gece 5 Gün
1980.00 TL
İNCELE
ÇANAKKALE 1 GECE 2 GÜN

ÇANAKKALE 1 GECE 2 GÜN

ASSOS KAZDAĞLARI ÇANAKKALE ŞEHİTLİKLER

İzmir Otobüs 1 GECE 2 GÜN
389.00 TL
İNCELE
KAPADOKYA TURU - 3 GÜN

KAPADOKYA TURU - 3 GÜN

ÜRGÜP - GÖREME - AVANOS - AKSARAY - KONYA MEVLANA

İzmir Otobüs 3 Gece 3 Gün
789.00 TL
İNCELE